KONST / Litografier / Färglitografi 12191382
nr 1219 1382
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 279/350. Motivet: 33x44 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:39:42
100 kr
250 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman